هیات مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران از شرکت فولاد خوزستان بازدید کردند

0

به گزارش روابط عمومی انجمن، هیئت یادشده با هدف ارائه دستاوردهاي نظام مديريت کيفيت از تمام فرایندهای شرکت فولاد خوزستان بازدید کردند و در جریان وضعیت آنها قرارگرفتند.این هیئت را که محمود اکابر مدیرتضمین کیفیت شرکت فولاد همراهی میکردند، از واحد های انباشت و برداشت، حمل و نقل مواد اولیه، گندله سازی، فرایند ریخته گری، بازرسی و خط تولید فولاد سازی بازدید کردند.

بر پایه این گزارش، سوالاتی در رابطه با فرایندهای مواداولیه و احیاء بویژه تولید و عملیات در فولاد سازی، کوره، ریخته گری، بازرسی و تایید کیفیت محصولات از سوی این هیئت مطرح شد و آقای مهندس اکابر توضیحات مبسوطی در این زمینه ارائه داد.گفتنی است شرکت فولاد خوزستان یکی از اعضای حقوقی انجمن مدیریت کیفیت ایران می باشد و این بازدید و مذاکرات در راستای تعاملات هر چه بهتر و بیشتر دو طرف صورت گرفت.

شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد ایرانی است، که هم‌اکنون دومین تولیدکننده فولاد خام در ایران بعد از شرکت فولاد مبارکه اصفهان می‌باشد. کارخانه مرکزی این شرکت با وسعت 8.3 کیلومتر مربع، در مجاورت شهر اهواز کیلومتر۱۰جاده اهواز بندرامام خمینی (ره))واقع شده‌است و دفتر مرکزی آن نیز در اهواز قرار دارد.

شرکت فولاد خوزستان در سال ۱۲ فروردین ۱۳۶۸ به‌عنوان نخستین مجتمع تولید آهن و فولاد ایران، به روش احیاء مستقیم و کوره قوس الکتریکی راه‌اندازی شد

شرکت فولاد خوزستان متشکل از سه واحد اصلی تولید برای عرضه محصولات میانی و نهایی است.

کارخانه‌های گندله سازی،کارخانه‌های احیاء مستقیم کهدر این کارخانه گندله‌های سنگ آهن به آهن اسفنجی (آهن احیاء مستقیم)تبدیل می‌شوند. بخش فولاد سازی که در این بخش محصولات نهایی شرکت یعنی شمش فولادی بلوم و بیلت و تختال (اسلب) از آهن اسفنجی تولید می‌شود. بخش فولادسازی متشکل از شش کوره قوس الکتریکی، چهار کوره پاتیلی، یک VD و دو ماشین دوخطه ریخته‌گری تختال، سه ماشین شش‌خطه شمش و تاًسیسات جمع‌آوری غبار فولادسازی می‌باشد. ماشین‌های ریخته‌گری، فولاد مذاب را به تختال و شمش تبدیل می‌نمایند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.