برگزاری سومین نشست کارگروه هوش مصنوعی انجمن مدیریت کیفیت ایران

سومین نشست کارگروه هوش مصنوعی با حضور آقای مهندس فرزین انتصاریان رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران و جمعی از صاحبنظران و متخصصین این حوزه با هدف تعیین راهبرد و نقشه راه این کار گروه 17 اردیبهشت 1403 در محل انجمن مدیریت کیفیت ایران برگزار گردید.

0

بهره‌گیری از هوش مصنوعی انقلاب بزرگی در عرصه مدیریت کیفیت بنگاه‌های اقتصادی ایجاد خواهد کرد

در این جلسه آقای فرزین انتصاریان رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران در ابتدا به تبیین فعالیت های کارگروه پرداختند و اظهار داشتند ؛ یکی از مباحث مهم در ایجاد کیفیت، حوزه نوآوری و خلاقیت است. انتظارات و تکنولوژی در حال تغییر هستند و هر کدام از موارد پیام می‌دهد که باید تغییرات با سرعت و با شرایط روز منطبق شود؛ این اتفاق صرفا در محصول نیست و در فرآیند نیز قابل اجراست و از همه مهمتر در حوزه ماهیت سازمانی نیز قابل دسترسی است، پس سازمان باید سریع باشد؛ یعنی چابک و با شرایط در حال تغییر با سرعت تطابق داشته باشد. اگر این‌ها را نداشته باشید، کار مدیریت کیفیت به خوبی انجام نمی‌شود.همانطور که می‌دانید اکنون هوش مصنوعی بزرگ‌ترین دغدغه ذهن بشر است. ماهیت هوش مصنوعی فقط یک الگوریتم است. در لایه اول پلتفرم‌ها و نرم افزار‌هایی که زمینه ساز توسعه هستند، کاربرد‌های خطر زا نیز دارند.
یکی از تحولات عظیمی که با حظور تکنولوژی نوین و هوش مصنوعی در دنیا اتفاق افتاده مربوط به تغییرات صورت مسئله آموزش است. آموزش‌های سنتی رو به زوال می‌روند و این حوزه بسیار خطرناکی است. در کل با ظهور تکنولوژی هوش مصنوعی بسیاری از حوزه‌های کاری ما کاملاً متحول می‌شود و بسیاری از مشاغل حذف می‌شود. در نتیجه یک مقدار از این مسائل خرد لاجرم اتفاق می‌افتد.یکی از تحولات عظیمی که با حظور تکنولوژی نوین و هوش مصنوعی در دنیا اتفاق افتاده مربوط به تغییرات صورت مسئله آموزش است. با بهره گیری از هوش مصنوعی انقلاب بزرگی در عرصه مدیریت کیفیت بنگاه‌های اقتصادی ایجاد خواهد شد.
در ادامه آقای حیدری دبیر انجمن مدیریت کیفیت ایران با اشاره به برنامه صورت گرفته در حوزه ترویج و برگزاری دوره های آموزشی هوش مصنوعی در انجمن را مطرح کردند و تهیه برنامه ای راهبردی بلند مدت و کوتاه مدت در راستای اجرای فعالیت های کارگروه هوش مصنوعی را از اعضای کارگروه درخواست داشتند.
در همین راستا آقای دکتر سلماسی دبیرکارگروه هوش مصنوعی انجمن مدیریت کیفیت ایران به تشریح برنامه ها و فعالیت هایی که با اعضای کارگروه داشتند و تهیه برنامه برای اجرایی نمودن آن مطرح کردند.
همچنین در این جلسه آقای عرفان واحدی نماینده شرکت هوشمند سازان بینا در خصوص معرفی شرکت بینا و پلتفرم طراحی شده با عنوان بینایی ماشین بینا اکسپرتز پرداختند .
همچنین پس از بحث و بررسی و بیان دیدگاه ها و نظرات اعضای کارگروه مقرر شد:
1- برنامه اجرایی کارگروه هوش مصنوعی توسط دبیر کارگروه تهیه شود.
2- نسبت به ترویج و تلاش برای استفاده از هوش مصنوعی در صنایع مختلف اقدام شود از طریق رسانه های موجود در انجمن
3- برگزاری سمینارهای تخصصی کاربرد هوش مصنوعی در صنعت به ویژه با تأکید بر صنایع مختلف اقدام شود.
4- الگوبرداری و معرفی نمونههای موفق بینالمللی و نمایش آن به اعضای انجمن؛
5- معرفی و ترویج بکارگیری این تکنولوژی در سایر کارگروههای انجمن مدیریت کیفیت ایران

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.