به بهانه روز روابط عمومی و ارتباطات

۲۷ اردیبهشت ، روز ارتباطات و روابط عمومی را صمیمانه به تمامی فعالان صدیق و سختکوش عرصه ارتباطات و روابط عمومی و اطلاع رسانی تبریک گفته و برای همگان در این مسیر مهم ، استراتژیک و خطیر موفقیت روزافزون آرزو می نمایم.

تولید خدمات با رعایت الزامات اخلاقی و معنوی در ارسال پیام ها و اطلاعات و ارتباطات از حقوق ویژه مخاطبان است و همسویی با نیازهای واقعی و مطالبات اولیه مردم، بهره گیری از امکانات و فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی جهت تنویر افکار عمومی از ارکان اصلی این حرفه مهم و اثربخش می باشد که بی شک به جهت تلطیف فضای جامعه این تعهد بزرگ و سترگ بیش از گذشته پر رنگ خواهد شد.

این روز بزرگ فرصت مناسبی برای بازبینی هوشمندانه اقدامات انجام شده و ترسیم رفتارهای خردمندامه آتی است.

روابط عمومی ها که چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند با اخلاص و پشتکار خلاقانه قطعا می توانند نقاط مثبت و آسیب های جامعه را برای تصمیم سازان و مجریان به موقع و با دقت منعکس نموده و با حضور مسئولانه نسبت به انتقال وقایع جهت اتخاذ شیوه های صحیح بپردازند.

در انتها امیدوارم مدیران دانا و فهیم کشورمان برای گسترش فعالیت رسانه ای ، مطبوعاتی و روابط عمومی ها با ایجاد چتر حمایتی مناسب و بها دادن و ارزش گذاری به این بخش نسبت به رشد اطلاع رسانی در جامعه اقدام لازم نمایند.

امیر حیدری

دبیر انجمن مدیریت کیفیت ایران