گزارش شانزدهمین جلسه کارگروه صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ۲۰ مرداد۹۳

گزارش شانزدهمین جلسه کارگروه صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ۲۰ مرداد۹۳

image_print

در این جلسه ابتدا در خصوص اطلاعیه های رسانه ای شده برخی مسئولین پیرامون فرآورده های لبنی بحث و تبادل نظر شد .با نظر اعضای شرکت کننده مسئولین می بایستی آزمونهای مهم از این قبیل را پس از تائید و تکرارتوسط آزمایشگاههای غذا و دارو مورد اعمال قانون قرار داده و راساً با شرکت های مختلف برخورد می نمودند.در این خصوص نیازی به اعلامیه های رسانه ای غیر کارشناسی شده نبوده که این نوع اعلام موجب تشویش اذهان عمومی شده و مردم را از مصرف شیر و فرآورده های آن که از نیازهای ضروری جامعه می باشد ، دور نموده است.

در حال حاضر برای اکثریت جامعه ابهاماتی در مصرف شیر رخ داده است که موجب کاهش مصرف شیر شده است.اعضا متفقاً موافق برگزاری همایش ها و سمینارهای تخصصی و ارائه مقالات جهت بررسی علمی موضوع روغن های پالم و سود و زیانهای احتمالی مصرف آن در صنایع شیر می باشند.

بنا به گزارش برخی اعضاء ،مسئولین برخورد یکسان با متخلفین ندارند و برخی فر آورده های شیری غیر مجاز نظیر پنیر گوسفندی که فاقد استاندارد تدوین شده می باشند هم اکنون با درج آرم استاندارد در سطح کشور توزیع شده اند که هیچ گونه برخوردی با آنها صورت نمی گیرد.

اطلاع رسانی شد که بنا به تصمیم مراجع مقرر شده است که استاندارد های تدوین شده محصولات لبنی که مجاز به استفاده روغن گیاهی در محصول خود هستند(بستنی،خامه قنادی،پنیر خامه ای و …….) در دست بررسی بوده و احتمالاً تا شهریور ابطال خواهد شد و پروانه های صادره با همین استاندارد ها تا همین تاریخ تعلیق خواهد شد.

پروفایل اسید چرب نوع روغن مصرفی شرکت نستله سویس جهت اثبات بی ضرر بودن افزایش روغن گیاهی در برخی محصولات لبنی ارائه شد و در این روغن تقریباً ۵۰ در صد روغن پالم اولئین وجود دارد که حکایت از مصرف این نوع روغن در محصولات تولیدی کشور های اروپایی می باشد.

 

در خاتمه بیانیه انجمن مدیریت کیفیت ایران در خصوص روغن پالم بدین شرح تنظیم گردید:

 

بیانیه انجمن مدیریت کیفیت ایران در خصوص روغن پالم

 

باتوجه به اهمیت موضوع کیفیت در فراورده های غذایی به ویژه لبنیات و افزایش نگرانی در بین جامعه در خصوص وجود روعن پالم در فراورده های شیر و لبنیات پرچرب،بدینوسیله به منظور ابهام زدایی و رفع نگرانی آحاد جامعه  نظرات کارشناسی انجمن مدیریت کیفیت ایران بشرح ذیل به اطلاع می رساند:

  • توصیه می گردد ادارات محترم نظارتی بحث ها و نقطه نظرات کارشناسی خویش را بر اساس نتایج حاصل از انجام آزمون های تخصصی صورت پذیرفته توسط مراکز آزمایشگاهی معتمد و ذیصلاح و پس از بررسی و تائید نهایی اعلام نموده و سپس شرایط اعمال قانون بر خاطیان را فراهم نمایند .

۲ -توصیه می گردد ادارات محترم نظارتی  از هر گونه اقدام و تصمیم گیری شتابزده پرهیز نموده  تا شرایط ترغیب مصرف کنندگان به لبنیات غیر پاستوریزه فراهم نگردد و همچنین به موازات پایش شرایط عملکردی صنایع لبنی شرایط نظارت و پایش عملکرد تولید کنندگان محصولات لبنی به روش سنتی نیز بصورت جدی مورد پیگیری قرار گیرد و در صورت احراز تخلف از سوی هر یک از تولید کنندگان شرایط اعمال قانون و معرفی خاطیان فراهم گردد.

۳ –کارخانجات لبنی موظف  گردند که مطابق با ضوابط قانونی و استاندارد های ملی  تدوین و ابلاغ شده  عمل نموده و در صورت بروز هر گونه تخلفی ؛برخورد قانونی اعمال گردد .

۴ – توصیه میگرددبه منظور پیشگیری از بروز هر گونه شبهات نسبت به نتایج ازمونهای به عمل امده بر روی نمونه های مورد ازمون بازرسی و ممیزی های مستمر از   آزمایشگاههای همکار نیز در دستور کار ادارات نظارتی قرار گیرد.

۵-پیشنهاد میگردد که به منظور بررسی کارشناسی خصوصیات تغذیه ای و بهداشتی  انواع روغنهای مورد کاربرد در صنایع غذایی نسبت به تشکیل کارگروه تخصصی با همکاری ادارات نظارتی و قانونی و مراکز علمی و صنعتی اقدام گردد.

 

image_print

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *